Více než 100 bezchybných implementací IS

přístup pro klienty

Baumatic CZ | významný hráč na trhu s elektrospotřebiči

Společnost Baumatic byla založena ve Velké Británii v roce 1992. Díky zdravé a progresivní obchodní strategii, profesionalitě zaměstnanců a úspěšnému produktovému portfoliu brzo získala uznání mezi klienty i konkurencí a dosáhla významného postavení v segmentu bílé techniky. Hlavní produktové řady tvoří trouby, mikrovlnné trouby, varné desky, odsavače, chladničky, myčky a pračky.

K dnešnímu dni Baumatic Group operuje ve více než 35 zemích na 4 světadílech. Centrum společnosti je nyní v České republice, odkud jsou řízeny všechny pobočky, sídlí zde produktové a marketingové centrum společnosti, nebo třeba distribuční sklad pro střední a centrální Evropu.

Mezinárodní implementace | podpora dynamického rozvoje společnosti

Řešení společnosti Essence založené na systému MS Dynamics NAV využívá společnost Baumatic v České Republice, na Slovensku, v Německu, v Beneluxu a samostatně i v největší pobočce ve Velké Británii. Díky zvolenému řešení mohou všechny pobočky využívat finanční, nákupní, prodejní, skladové, analytické nebo reportovací nástroje podle svých zvyklostí a legislativních pravidel dané země. Vzhledem k tomu, že některé pobočky nakupují, skladují a expedují zboží centalizovaně, byl vyvinut sofistikovaný modul automatického mezifiremního účtování, díky kterému se prodejní doklady v jedné pobočce současně vytváří jako prodejní v pobočce druhé. Stejně tak v momentu vyskladnění zboží ze skladu druhé pobočky je tato informace okamžitě přenesena zpět na nákupní doklad. Tímto se minimalizuje možnost uživatelské chyby a aktuální údaje jsou okamžitě všude dostupné. Podporou pro tyto procesy je i centrální databáze zboží s automatickou synchronizací změn do všech společností.

Implementaci všech poboček zajišťovali odborní konzultanti společnosti Essence, což zajistilo konzistenci náročného řešení a současně pomohlo ušetřit náklady na lokální pracovníky v zemích jako je Německo, Holandsko nebo Velká Británie.

Cenotvorba na míru | podpora distribučního modelu a strategie

Jedním z důvodů úspěchu společnosti Baumatic na světových trzích je i propracovaný distribuční model a strategie. Proto jsme v průběhu analýzy a vlastní implementace upravili řešení Essence tak, aby tento model co nejvíce podporovalo a doplňovalo. Výsledkem je například systém cen, slev a kampaní, jenž navrhuje ceny přesně podle představ obchodníků společnosti Baumatic.

Budoucí rozvoj | zabezpečen i díky řešení od Essence

Baumatic je příkladem moderní a dynamické společnosti využívající všech tržních příležitostí pro svůj další rozvoj. Schopnost rychle se přizpůsobit a pružně reagovat na případné změny je nutností pro využívaný systém i pro implementátora řešení.

V současné době je společně připravována implementace v dalších zemích v Evropě i mimo ni (například Itálie, Španělsko, Čína), dále velkoobchodní online prodej pomocí webshopu integrovaného do databáze Microsoft Dynamics NAV, propojení se systémy dopravců, rozšíření funkčností řízeného skladu, centrální nákup, nebo třeba se servisní aplikací na bázi Lotus Notes, či s PDA klienty pro správu skladu.

Jediný dodavatel systému pro skupinu | rychlejší návratnost investice

CIO manager společnosti Baumatic Holding shrnul spolupráci těmito slovy:

„Díky vysoké dynamice v naší společnosti jsme velice rádi, že jsme byli schopni nalézt partnera, který je schopen zvládnout nápory dynamických změn a nových požadavků, které vznikají právě kvůli velké expanzi společnosti na trhu s bílým zbožím. Dlouhodobá spolupráce s jedním partnerem je pro nás zárukou, že technická podpora může garantovat rychlou odpověď a konsistenci systému na skupinové úrovni.

Velmi důležitým aspektem je inovativnost řešení poskytovaných Essence, kde například nástroj pro automatizovaný vnitrofiremní obchod umožnil vznik logistického centra v Liberci, které odbavuje všechny zakázky pro Německou pobočku. Návratnost tohoto řešení byla v rámci měsíců, a též umožňuje striktnější kontrolu cen. Jednotný IS pro celou skupinou umožňuje centrální kontroly, srovnávání výsledků jednotlivých divizí a jejich konsolidaci. Velká očekávání vkládáme též do webového velkoobchodu a EDI pro propojení se zákazníky.“

Jiří Sulovský
CIO Manager Baumatic Holding

Essence International s.r.o.
Šumavská 15, 602 00 Brno
+420 734 751 895
info@essencebs.com

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby