Více než 100 bezchybných implementací IS

přístup pro klienty

Baumatic UK Warehouse | Mezinárodní společnost a podpora rozvoje

Společnost Baumatic byla založena ve Velké Británii v roce 1992. Díky skvělému designu, kvalitě, inovativnosti a příznivým cenám se brzy stala jedním z leaderů trhu, což jí umožnilo dále expandovat do celého světa. Hlavní produktové řady tvoří trouby, mikrovlnné trouby, varné desky, odsavače, chladničky, myčky a pračky.

K dnešnímu dni Baumatic Group operuje ve více než 35 zemích na 4 světadílech. Centrum společnosti je nyní v České Republice, pobočka ve Velké Británii je ale stále největší. Produkty Baumatic tak můžete najít ve většině kuchyňských center nebo studií, stejně tak jako v nejznámějších obchodních domech – za všechny jmenujme třeba londýnský Harrods.

Řízený sklad | implementace v rekordním čase

Řešení Essence ve společnosti Baumatic UK je založené na systému Microsoft Dynamics NAV. Důležitým požadavkem na řešení byla velmi rychlá implementace a integrace systému pro řízení skladu. Důvodem byla nespokojenost společnosti Baumatic se stavem, kdy skladové operace zařizovala externí společnost pomocí vlastního systému bez možnosti ovlivnit skladové procesy. Řešení bylo nutné kvůli nutnosti rychlého převzetí skladu naimplementovat v necelých dvou měsících. Kompletní řešení skladu, zahrnující například i management palet, výrazně uspořilo náklady a umožnilo efektivně kontrolovat skladové procesy i skladové zásoby.

Programovatelné čtečky čárových kódů | zvýšení efektivity skladu

Pro dosažení maximální produktivity byly klasické počítačové terminály se systémem MS Dynamics NAV nahrazeny plně programovatelnými čtečkami čárových kódů se systémem Windows Mobile. Přes 20 obrazovek naprogramovaných na míru umožňuje všem zaměstnancům ve skladu jednoduchý a komfortní přístup ke všem skladovým operacím a k potřebným informacím.

Čtečky komunikují se systémem okamžitě, bez nutnosti synchronizace nebo pevného připojení. Data jsou sbírána a přenášena pomocí bezdrátových vysílačů, které se vzdáleným serverem komunikují pomocí Web Services. Většina nákladů na toto efektivní řešení byla navíc okamžitě pokryta snížením potřebného počtu klientů systému MS Dynamics NAV, které nejsou pro řešení skladového systému zapotřebí

Propojení s ostatními systémy | integrace informací v systému

Jedním z hlavních úkolů řešení Essence je integrace veškerých procesů a činnosti společnosti Baumatic UK. Znamená to také integraci systémů externích firem, které společnost Baumatic využívá. Řešení je propojeno se systémy dopravců a s aplikací řídící práci servisních inženýrů a techniků.

Warehouse Essence | efektivní správa skladu

CIO manager společnosti Baumatic Holding takto zhodnotil spolupráci při řešení řízeného skladu:

„Díky dobré spolupráci s Essence a velkému nasazení warehouse managerů se podařilo vytvořit integrovaný systém, jehož největším přínosem je živé napojení do MS Dynamics NAV. Převzetí skladu od externího správce proběhlo bez větších potíží a nebyla ani v nejmenším narušena kontinuita provozu skladu.
Vytvořená aplikace pro Windows Mobile plně respektuje veškeré aspekty pro uživatelsky příjemnou práci na zařízení. Velice usnadnila skladníkům vyhledávání zboží ve skladu a management získal kontrolu nad skladem, včetně možnosti zcela auditovat pohyb zboží po skladě. Celá investice do zavedeného řešení se naší společnosti navrátila během 3 měsíců, právě díky efektivní práci skladníků a manažerů s tímto řešením. Právě zvýšení efektivity nás motivuje k implementaci tohoto řešení i do našeho logistického centra v Liberci.“

Jiří Sulovský
CIO Manager Baumatic Holding

Essence International s.r.o.
Šumavská 15, 602 00 Brno
+420 734 751 895
info@essencebs.com

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby