Více než 100 bezchybných implementací IS

přístup pro klienty

EMI | Mezinárodní společnost a přední světový hudební vydavatel

EMI je jednou z nejvýznamnějších hudební společností na světě. Společnost působí v 70 zemích a zaměstnává kolem 5,5 tisíc lidí. V minulém roce skupina EMI oznámila příjmy ve výši 1 751 milionů liber a zisk před zdaněním činil 62,7 milionů liber. Společnost se skládá z divize EMI Music (hudební společnost) a EMI Music Publishing (hudební vydavatelství).

Hudební vydavatelství EMI vlastní jeden z největších seznamů písniček na světě, který obsahuje více než milion současných a klasických titulů. Její soupis skladatelů je jedinečný a společnost zvítězila a i nadále vítězí v získávání uznání v hudebním průmyslu a ocenění vydavatele roku získala vícekrát než jakýkoli jiný vydavatel. Její seznam nejlépe prodávajících se písniček obsahuje Bohemian Rhapsody, I Heard It Through The Grapevine, New York, New York, Over the Rainbow, tématika Jamese Bonda, Singin’ In The Rain, Santa Claus is Comin’ to Town, Wild Thing, We Will Rock You, Angels, Baby Love, Crazy in Love a Daydream Believer a je domovem pro mnoho nejlepších světových skladatelů včetně Arctic Monkeys, James Blunt, Cathy Dennis, Jay-Z, Alicia Keys, Pink, Usher, Kanye West a Amy Winehouse. S pobočkami po celém světě má Hudební vydavatelství EMI kolem 640 zaměstnanců a v roce 2007 činily příjmy 401,3 milionu liber.

Jednotné mezinárodní řešení | jednodušší zpracování klíčových dat

V Hudebním vydavatelství EMI je implementováno řešení založené na systému Microsoft Dynamics NAV, které bylo vyvinuto vývojáři společností Essence International spolu ve spolupráci s anglickým Microsoft partnerem AVC Business Solutions. Velkým přínosem řešení je vytvoření jednotných procesů v jednotlivých pobočkách a tím i nemalé zjednodušení při získávání a zpracování dat, které jsou klíčové pro rozhodování managementu společnosti. Řešení pro společnosti EMI od společnosti Essence je využíváno například v Německu, ve Velké Británii či Skandinávii (Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko).

Sofistikované řešení | webové služby pro integraci s jinými systémy

Zkušení konzultanti a vývojáři ze společnosti Essence se podíleli i na zajištění konzistence tohoto sofistikovaného řešení v jednotlivých oblastech. Proto nyní řešení umožňuje všem pobočkám využívat stejné finanční, nákupní, prodejní, analytické, konsolidační nebo reportovací nástroje dle legislativy platné v každé zemi. Součástí řešení jsou i on-line webové služby umožňující integraci s jinými systémy využívanými společností EMI, které jsou určené například pro kalkulaci licenčních poplatků.

Podpora budoucího rozvoje | další rozšíření systému

Hudební vydavatelství EMI je příkladem moderní a dynamické společnosti, která efektivně využívá všechny tržní příležitosti pro svůj další rozvoj. Nový informační systém a jeho implementátor musí splňovat přísné nároky na stabilitu řešení a zároveň musí rychle reagovat na všechny možné změny. Společnost EMI si ověřila znalosti a zkušenosti odborníků společnosti Essence a bude se na ně spoléhat i při implementaci řešení v dalších pobočkách (např. Holandsko, Francie, Itálie) i při tvorbě on-line integrace s novým systémem licenčních poplatků.

Spolupráce se společností Essence International | rychlá návratnost investice

„Hlavní přínosy řešení Microsoft Dynamics NAV pro společnost EMI vidím v několika oblastech – od sjednocení techologií a účetních procesů napříč evropskými pobočkami až po vytvoření jedinečného řešení propojeného se specifickými systémy společnosti pro autorská práva a správu licenčních poplatků. Jasně definovaná spolupráce se společností Essence a její rychlá a efektivní odezva při řešení našich požadavků nám významně pomohla přiblížit se k naší strategické vizi jednotné IT platformy i přes velké rozdíly na trzích v jednotlivých zemích. Očekáváme rychlou návratnost projektu a to především díky zpřísnění kontroly, vyšší transparentnosti, standardizaci a vylepšení analytiky. Všechny tyto oblasti jsou pro naši společnost klíčové, abychom i nadále mohli poskytovat prvotřídní služby našim skladatelům.“

Chris Rogers
Projektový manažer, Hudební vydavatelství EMI

Essence International s.r.o.
Šumavská 15, 602 00 Brno
+420 734 751 895
info@essencebs.com

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby